SV Rood-Wit | De oudste voetbalclub van Veldhoven.

Twee penalty's doen Rood-Wit V. de das om

Rood Wit V. kon lang meekomen met Brabantia, maar wat dit seizoen al zo vaak gebeurde, gebeurde deze wedstrijd ook weer. Binnen 5 minuten kreeg de ploeg van Peter Geurts twee doelpunten tegen. Door de 1-3 nederlaag komt degradatie steeds dichterbij.

rw-brabHet was al snel duidelijk dat Brabantia de beter voetballende ploeg was. Het middenveld van Rood Wit V. kon maar moeilijk grip krijgen op de Brabantianen. Toch was het de thuisploeg die al na vijf minuten op voorsprong kwam. Nadat Raichel Marceli de bal op de rand van het zestien meter gebied ontving, bedacht hij zich niet en schoot op het doel van Danilo Verus. De normaal gesproken betrouwbare doelman ging flink in de fout en daardoor kon Rood Wit V. verrassend de leiding nemen. Daarna kwam de thuisploeg flink onder vuur te liggen. Vooral de snelle en behendige buitenspelers Carsley Mathilda en Nick Tielemans waren een plaaggeest voor de Rood Wit V. defensie. Tielemans was na een kwartier spelen te snel voor Marceli en de Roodwitter had in het zestienmetergebied een overtreding nodig. Scheidsrechter Horst kon niets anders dan de bal op de stip leggen en een gele kaart trekken voor Marceli. Oudgediende Bart van Limpt schoot de bal onberispelijk achter Mark Smulders.

Na dit doelpunt kwam Rood Wit V. wat beter in de wedstrijd, zonder dat dit grote kansen opleverde. Na rust veranderde het spelbeeld niet, een slordig spelend Rood Wit V. dat aardig mee kan komen met de gasten uit Strijp. Invaller Bart Driessen werd goed vrijgespeeld door Sten Verhoeven, maar de fanatieke Driessen kon doelman Verus niet verschalken. Enkele seconden later moest scheidsrechter Horst opnieuw fluiten voor een overtreding in het zestienmetergebied. Dit keer was Tielemans te snel voor Erdie Atakan en dit keer mocht Tielemans zelf als scherpschutter aanleggen. Ook op deze inzet was Mark Smulders kansloos. Wat dit seizoen al vaker gebeurde, gebeurde ook ditmaal op de Korze. De concentratie was weg bij Rood Wit V. en al snel werd de stand op 1-3 gebracht. Nadat de thuisploeg een vrije trap mocht nemen waren het de gasten in de persoon van Mathilda  die de trekker over haalden. In de slotseconden kreeg de jonge Sten Verhoeven nog de mogelijkheid om wat aan de stand te doen. Zijn inzet belande echter op de paal, waarna doelman Verus de bal kon oprapen.

Volgende week zaterdagavond speelt Rood Wit V. weer thuis, dit maal tegen concurrent Best Vooruit. Bij een overwinning mag Rood Wit V. nog blijven dromen van het verlengen van het eersteklasserschap. De wedstrijd zal gespeeld worden op zaterdag 7 april om 19:30 u.

Opstelling Rood Wit V.: Mark Smulders; Dennis Buiting, Jim van Beek, Sten Verhoeven en Bart Cox; Erdie Atakan (’82 Marcel Bierens), Vincent van de Groenendaal, Dave Brugman en Raichel Marceli (’62 Bart Driessen); Jan van Hout en Tom Denissen (’70 Stef Schellekens).

 

Sponsors van Rood-Wit